Oświadczenie

Oświadczenie

Na stronie internetowej zamieszczone są informacje dotyczące wyrobów medycznych przeznaczonych do stosowania przez użytkowników profesjonalnych.

Wchodząc na stronę, oświadczam, że jestem osobą posiadającą formalne wykształcenie w dziedzinie ochrony zdrowia, medycyny lub wykonuję zawód związany z ochroną zdrowia.

Chirurgia rekonstrukcyjna piersi, symetryzacje, redukcje, korekty po zabiegach rekonstrukcyjnych » VITACO HEALTH
Wydarzenie

Chirurgia rekonstrukcyjna piersi, symetryzacje, redukcje, korekty po zabiegach rekonstrukcyjnych

Informacje:

Cena:
Szkolenie bezpłatne
Miejsce:
Świętokrzyskie Centrum Onkologii
Klinika Chirurgii Onkologicznej
Kielce
Termin:
12 - 13 kwietnia 2024
Informacje:
504 168 694

Plan wydarzenia:

CELE W TYM NAUKOWE:
a) doskonalenie techniki chirurgicznej,
b) najnowsze doniesienia naukowe z ostatnich zjazdów i konferencji,
c) omówienie badań naukowych dotyczących leczenia raka piersi
 
Zastosowanie implantów Motiva w zabiegach:
– mastektomie podskórne
– symetryzacje
– zabiegi naprawcze
– mastektomie profilaktyczne

Wykładowcy
– Dr n. med. Marek Budner – „Breast unit – rola chirurga piersi (Breast surgeon)”
– Prof. dr hab. n. med. Rafał Matkowski – „Deeskalacja leczenia chirurgicznego raka piersi.”
– Dr n. med. Maciej Kuczyński -”„Trudny” pacjent – jak ułożyć wzajemne relacje.”
– Prof. dr hab. n. med. Henryk Witmanowski – premiera książki „Chirurgia piersi


PROPONOWANY PROGRAM:

Piątek:
– wykłady prof. Matkowski, dr Budner
– 2 zabiegi rekonstrukcyjne i symetryzacje piersi

Sobota
:
– redukcje piersi, planowanie zabiegów rekonstrukcyjnych
PROWADZĄCY

Poznaj prowadzących wydarzenie

dr n. med. Marek Budner
Chirurg onkolog
Dr Budner to wybitny chirurg rekonstrukcyjny, specjalista cieszący się bardzo dobrą opinią zarówno w kraju, jak i za granicą. Techniki rekonstrukcji piersi poznawał w Ameryce Południowej oraz Brazylii, dzięki czemu dziś jest uznanym autorytetem w tej dziedzinie.

Prof. dr hab. n. med. Rafał Matkowski
Chirurg onkolog
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. W roku 2001 uzykał drugi stopień specjalizacji w zakresie Chirurgii Onkologicznej, a rok później stopień doktora nauk medycznych. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny – chirurgii onkologicznej uzyskał w 2010 r. W roku 2011 ukończył drugi stopień specjalizacji w zakresie Chirurgii Ogólnej. Od 5 czerwca 2014 r. posiada tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Związany naukowo z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Od 1995 r. pracuje w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Doświadczony klinicysta i badacz w badaniach klinicznych. Autor ponad 100 publikacji dostępnych w prestiżowych wydawnictwach medycznych, monografii naukowej i skryptów, współautor prac grup badawczych, autor i współautor blisko 200 streszczeń zjazdowych.

Dr n. med. Maciej Kuczyński
Chirurgi ogólny i plastyczny
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Obronił pracę doktorską w Wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jest specjalistą chirurgii ogólnej I i II stopnia, a tytuł specjalisty chirurgii plastycznej uzyskał w 2001 r. w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w Warszawie.

Pracował w Klinice Chirurgii Plastycznej Królewskiego Szpitala Uniwersyteckiego „Rigshospitalet” w Kopenhadze (Dania) oraz szkolił się w Centrum Leczenia Oparzeń w Hvidovre (Dania) oraz w ośrodkach w Szwecji (Malmo) i Francji (Paryż).

W 2004 r. dr n. med. Maciej Kuczyński utworzył własną placówkę „Ośrodek Chirurgii Plastycznej dr. Macieja Kuczyńskiego”, działającą do 2022 r. w Nałęczowie, Lublinie i Rzeszowie.

W latach 2001-2010 pełnił funkcje Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii plastycznej na Lubelszczyźnie. W latach 2005-2019 był stałym biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Lublinie (obecnie opiniuje ad hoc).

Założył polski oddział ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery), którym kierował do 2014 r. Jest członkiem Zarządu PTChPRiE (Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej), pełniąc funkcję wiceprezesa.

Jest aktywnie zaangażowany w edukację młodych chirurgów plastyków. Uczestniczy w licznych sympozjach i konferencjach w Polsce i za granicą.

Prof. dr hab. n. med. Henryk Witmanowski
Chirurgi ogólny i plastyczny
Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej. Pierwszy stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdobył w Katedrze i Klinice Kardiochirurgii w Poznaniu, a stopień drugi – w Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Poznaniu. W kolejnych latach odbywał staże w Instytucie Chirurgii Eksperymentalnej w Kolonii (1987–1988), w Centrum Transplantologii w Sapporo (1989–1992) i w Centrum Dializy w Homburgu/Saar (1992–1993). Specjalizował się w chirurgii plastycznej w Klinice Chirurgii Plastycznej w Łodzi pod kierunkiem prof. dr hab. med. Julii Kruk-Jeromin. W 1998 roku uzyskał tytuł naukowy dr hab. n. med., a w roku 2020 – tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu, przyznany przez Prezydenta RP. W latach 2011–2022 kierował Katedrą i Kliniką Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Bydgoszczy.

Jest autorem i współautorem kilkuset publikacji naukowych i doniesień zjazdowych, w tym podręcznika dla studentów „Medycyna estetyczna”. Jest redaktorem pierwszego w języku polskim podręcznika „Chirurgia plastyczna” wydanego przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL w 2019 roku.

Jest członkiem wielu towarzystw naukowych oraz członkiem Komitetów Naukowych i recenzentem kilku czasopism naukowych z tzw. listy filadelfijskiej. Pełnił funkcję promotora kilkudziesięciu prac magisterskich, sześciu prac doktorskich oraz kierownika specjalizacji pięciu lekarzy w zakresie chirurgii plastycznej. Był członkiem Komisji Akredytacyjnej ds. Chirurgii Plastycznej oraz PKN ds. Medycyny Estetycznej.

Od wielu lat pełni funkcję konsultanta w Breast Cancer Unit Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu oraz Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu (Oddział Chirurgii Ogólnej i Obrażeń Wielonarządowych, Pododdział Oparzeń i Chirurgii Plastycznej).

Dr n. med. Artur Bocian
Chirurg ogólny i onkologiczny
Od 2000 roku specjalizuję się w operacjach piersi, pracując w Klinice Chirurgii Onkologicznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach oraz Klinice Estetyki Piersi w Kielcach.

Wykonuje zabiegi rekonstrukcji, zabiegi onkoplastyczne, łączące chirurgię onkologiczną z plastyczną, zabiegi augmentacji czyli powiększenia piersi przy pomocy protez oraz wykorzystując technikę lipofilingu – wypełniając piersi komórkami tłuszczowymi pobranymi na przykład z brzucha, ud czy pośladków. W zabiegach modelowania i rekonstrukcji piersi dla naturalnego efektu wykorzystuję również tzw. sztuczną skórę – macierz ADM. Przeprowadza także zabiegi zmniejszania piersi, mastopeksje, czyli podniesienie biustu.

Od lat współpracuję z dr Markiem Budnerem, uczestnicząc w stażach w Klinice Chirurgii Piersi i Centrum Leczenia Chorób Piersi w Bad Saarow w Niemczech. Systematycznie szkoli się w Klinice Chirurgii Plastycznej w Grand Rapids USA, kierowanej przez dr Denisa Hammonda i w Klinice Chirurgii Plastycznej dr Maurizio Nava w Mediolanie.