Oświadczenie

Oświadczenie

Na stronie internetowej zamieszczone są informacje dotyczące wyrobów medycznych przeznaczonych do stosowania przez użytkowników profesjonalnych.

Wchodząc na stronę, oświadczam, że jestem osobą posiadającą formalne wykształcenie w dziedzinie ochrony zdrowia, medycyny lub wykonuję zawód związany z ochroną zdrowia.

EMERALD LASERTM – nowość w zakresie terapii otyłości i modelowania sylwetki » VITACO HEALTH
Vitaco Health

EMERALD LASERTM – nowość w zakresie terapii otyłości i modelowania sylwetki8 października 2021 odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowości na polskim rynku medycyny estetycznej – EMERALD LASERTM! Jest to kompleksowe rozwiązanie zdrowotne do terapii otyłości i modelowania ciała. Spotkanie miało miejsce w Klinice Femmed – pierwszym w Polsce Center of Excellence for Erchonia. Zgromadzeni goście mieli okazję poznać bliżej technologię i możliwości, jakie niesie za sobą zielone światło! 

Poznaj EMERALD LASERTM!

Emerald™ to nieinwazyjny laser niskoenergetyczny emitujący 10 wiązek o długości fali 532 nm do terapii otyłości. Wykorzystując zdolności organizmu do funkcjonowania na wyższym poziomie poprzez zwiększoną aktywność komórkową, terapia laserem umożliwia organizmowi naprawę, odmłodzenie i odnowę. Jak to działa? Jako laser nietermiczny Emerald™ powoduje emulsyfikację tkanki tłuszczowej i uwalnianie nadmiaru tłuszczu do przestrzeni międzykomórkowej. Stamtąd tłuszcz jest transportowany w trakcie naturalnego procesu detoksyfikacji poprzez układ limfatyczny. W efekcie pacjent widzi redukcję obwodów ciała na obszarze zabiegowym (redukcja tkanki tłuszczowej następuje bez uszkodzenia samej komórki tłuszczowej), a także zmniejszenie cellulitu i ogólną poprawę kondycji skóry. Czym Emerald™ różni się od innych urządzeń stosowanych do tego samego celu? – Laser ten bardzo różni się od innych, dostępnych na rynku. To urządzenie o bardzo małej mocy, ale daje dużo energii. Technologia ta dostarcza energię w ten sposób, aby ciało mogło z niej korzystać w różnych wskazaniach. W tym konkretnym przypadku do modyfikacji tłuszczu w celu zmniejszenia rozmiaru ciała, wyrzeźbienia i ogólnie poprawy wyglądu – mówi dr Robert Sullivan Clinical Consultant, Medical Education Erchonia.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Erchonia jest światowym liderem w niskoenergetycznej terapii laserowej LLLT. W 2010 roku wypuściła na rynek laser Emerald™. To jedyne urządzenie dopuszczone przez FDA do całkowitej redukcji obwodu ciała u osób z BMI do 40. Dlaczego otrzymanie certyfikatu FDA jest tak istotne?

Zatwierdzenie przez FDA jest tak ważne, ponieważ daje pieczęć wiarygodności każdej technologii, która jest wprowadzana na rynek. Daje lekarzowi i pacjentowi zapewnienie, że zabieg przyniesie pożądane efekty i będzie bezpieczny – mówi Simon Ramshaw, Managing Director Erchonia. Zielony laser został sprawdzony i dopuszczony do obrotu przez FDA w 3 oddzielnych podwójnie ślepych badaniach klinicznych bez znanych skutków ubocznych. – Emerald™ jest tak wyjątkowy, że zachowuje funkcje endokrynologiczne tłuszczu, dzięki czemu technologia działa w harmonii z ciałem, aby odzyskać zdrowie, ale także zapewnić fantastyczne rezultaty estetyczne. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy wprowadzić go na rynek polski – dodaje.

Dlaczego laser Emerald™ jest tak wyjątkowy?

Terapia światłem Erchonia jest przeznaczona do redukcji tkanki tłuszczowej z niezwykle trudnych obszarów ciała. Badanie kliniczne potwierdziło średnią utratę w obwodach 15,24 cm / 6 cali bez zmiany stylu życia.  Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny i nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Co skłoniło dr Magdalenę Potembską-Eberhardt do zakupu tego urządzenia? – Urządzenie to ma bardzo dobre badania kliniczne, które zostały wykonane przed dopuszczeniem go na rynek i otrzymaniem certyfikatu FDA. Dla mnie miało to kluczowe znaczenie, te badania są naprawdę solidne. Moją decyzję utwierdziło to, że nie ma powikłań po zabiegu, przeciwwskazań jest bardzo mało, natomiast pozytywnych efektów jest wiele – odpowiadadr Potembska-Eberhardt, założycielka Kliniki Femmed, specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej.

Przyszłość terapii otyłości na polskim rynku!

Emerald™ pozwala uzyskać miejscowe zmniejszenie obwodów ciała, co ważne, bez konieczności dokonywania przez pacjentów poważnych zmian w diecie lub w wysiłku fizycznym. W długotrwałych efektach – brak redystrybucji tkanki tłuszczowej, jak czasem się dzieje w przypadku stosowania innych metod. Co skłoniło panią do decyzji o wprowadzaniu na polski rynek tego lasera?  – Laser Emerald™ jest kolejnym etapem rozwoju firmy Vitaco we wprowadzaniu technologii firmy Erchonia, czyli niskoenergetycznych laserów diodowych. Laser ten jest jedynym nieinwazyjnym urządzeniem na świecie, który otrzymał certyfikat FDA do redukcji obwodów ciała u pacjentów z BMI do 40. Jest najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej – mówi Jowita Bernaś, Prezes Zarządu Vitaco Sp. z o.o., jedynego dystrybutora urządzeń Erchonia na polski rynek.