Oświadczenie

Oświadczenie

Na stronie internetowej zamieszczone są informacje dotyczące wyrobów medycznych przeznaczonych do stosowania przez użytkowników profesjonalnych.

Wchodząc na stronę, oświadczam, że jestem osobą posiadającą formalne wykształcenie w dziedzinie ochrony zdrowia, medycyny lub wykonuję zawód związany z ochroną zdrowia.

XIV Sympozjum i Warsztaty Operacyjne „Onkoplastyczne leczenie raka piersi” » VITACO HEALTH
Wydarzenie

XIV Sympozjum i Warsztaty Operacyjne „Onkoplastyczne leczenie raka piersi”

Informacje:

Miejsce:
Oddział Chirurgii Onkologicznej Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu
Termin:
10-11 maja 2024
Informacje:
504 168 694

Plan wydarzenia:

CELE (W TYM NAUKOWE):

  1. wymiana doświadczeń w zakresie operacyjnego leczenia raka piersi
  2. prezentacja nowych metod operacyjnych
  3. podniesienie kwalifikacji specjalistów z zakresu chirurgii piersi

PROPONOWANY PROGRAM:

  • 10.05 – planowanie zabiegów, wykład dr Marka Budnera nt podskórnych mastektomii z jednoczasową rekonstrukcją implantami, dwie operacje podskórnej mastektomii z rekonstrukcją (jedna techniką endoskopową, w przerwie między operacjami lunch, wieczorem kolacja dla uczestników
  • 11.05 – planowanie zabiegu, wykład dr Pawła Pyki na temat podskórnych mastektomii z jednoczasową rekonstrukcją implantami, zabieg operacyjny, po zabiegu dyskusja i zamknięcie warsztatów z rozdaniem certyfikatów
PROWADZĄCY

Poznaj prowadzących wydarzenie

dr n. med. Paweł Pyka
chirurg onkolog
Dr Pyka jest chirurgiem onkologiem zatrudnionym w Specjalistycznym Szpitalu im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, prowadzącym prywatną praktykę lekarską.

Na co dzień prowadząc oddział chirurgii onkologicznej zajmuje się szeroko pojętym chirurgicznym leczeniem nowotworów.

Jednocześnie od kilkunastu lat rozwija swoje umiejętności w zakresie chirurgii piersi. Jest to dziedzina łącząca elementy chirurgii onkologicznej i chirurgii plastycznej w celu leczenia zarówno nowotworów, jak i nienowotworowych chorób piersi.

Idea, którą staram się stosować w swojej codziennej praktyce to regeneracja piersi. W wyniku leczenia onkologicznego, bądź na skutek zmian wrodzonych lub związanych z ciążami, karmieniem, wiekiem itp., piersi tracą swój właściwy wygląd i kształt.

Od 2007 uczestniczy, a od 2014 roku także organizuję w Wałbrzychu cykliczne warsztaty typu Masterclass, podczas których chirurdzy z całego kraju wymieniają się doświadczeniami i poznają najnowsze osiągnięcia chirurgii w zakresie rekonstrukcji piersi.

Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

dr n. med. Marek Budner
chirurg onkolog
Dr Budner to wybitny chirurg rekonstrukcyjny, specjalista cieszący się bardzo dobrą opinią zarówno w kraju, jak i za granicą. Techniki rekonstrukcji piersi poznawał w Ameryce Południowej oraz Brazylii, dzięki czemu dziś jest uznanym autorytetem w tej dziedzinie.